Když mě honí mlsná :)

Známe to asi všichni, že? Ani mně se to občas nevyhne a nejvíce se mě chutě drží v období před menstruací…proto bych Vám ráda dala pár tipů, co s tím.

Kdo se zajímáte o zdravé stravování delší dobu, tak určitě víte, že když si nastavíme správně jídelníček a máme srovnané makroživiny, tak nás mlsná už tolik nehoní.

Naštěstí se tedy denně večerní obžerství a útok na sladkosti nebo chipsy nekoná…..no, ale to neznamená, že nás to prostě občas nechytne.

Proč to tak je?

Důležité je uvědomit si, jestli opravdu jíme jak máme…..jestli náhodou nemůžeme přidat více zeleniny a jestli nejíme málo.

Denně se setkávám s tím, že mi klienti řeknou, že jí hodně a ještě k tomu ujíždí na sladkém…..a v 99% případů zjistím, že jedí málo, takže je jasné, že to někde dojedí.

Když nemáme dlouhodobě vyvážený příjem živin, tak je jen otázkou času, kdy to začneme dohánět jinde.

Tak co s tím? Mám pro vás pár tipů 🙂

 • dejte si salátovou okurku, neutralizuje chuťové buňky
 • vyčistěte si zuby a šup do postele pokud to jde ( tomu se určitě zasmějete, ale fakt to pomáhá hodně, protože když máte vyčištěné zuby, tak si dobrotu nedáte buď z důvodu, že už se vám zuby nechtějí znovu čistit nebo proto, že vás chuť na sladké či slané přešla a důležitá věc..nebuďte tam, kde je přísun sladkostí)
 • napijte se vody s citronem
 • dejte si ochucený protein (To mi pomáhá, když potřebuji večer sedět u Pc, mám své chutě a vím, že je vedle ve skříni něco dobrého. Dám si nějaký výborný protein(mého oblíbence máte v prokliku 😊)
 • dejte si kostičku kvalitní čokolády nad 85% kakaa (pomáhá nejvíce po obědě, kdy se potřebujeme něčím „dopucnout“ a 1 kostička opravdu ničemu nevadí 🙂
 • pokud máte opravdu rádi sladké, denně zařazujte sladká jídla , např. snídaně nebo svačiny (lze udělat i zdravé verze), pro inspiraci se můžete inspirovat zde
 • zařaďte do jídelníčku proteinové tyčinky (barebells, nutra go wafer – chutnají jako sušenky a složení je dobré ), jen bych i s nimi byla opatrná…nezapomeňte, že vám taková sušenka nebo tyčinka nahradí svačinu

Vše je o zvyku.

Jste zvyklé denně jíst čokoládu, ujídat dětem bonbony, pít sladké džusy či limonády a řešit emoce zajídáním sladkostí, oříšků, chipsů nebo sýrů?

Tak tady je potřeba se kousnout a změnit to. Po 6 týdnech si na to ani nevzpomenete, protože se vám změní návyk…takže to je jen o tom vydržet. Zdá se vám to těžké? Ano, lehké to není, ale stojí to za to!

Když nebudete mít doma zásoby, tak nebude co zobat. Nakupte si zdravější verze a když to na vás přijde, sáhněte po něčem zdravějším, co to má být, jsme si už řekli.

Nevěšte hlavu!

No a důležitá věc! Když jste v situaci, že se snažíte hubnout, jíst správně, cvičit a dělat vše na 100% a pak se stane, že sníte tabulku Milky, no tak co?

Nic se neděje, hroutit se nemusíte. Jede se dál. To se prostě občas stane komukoliv, takže pohoda….pokud to je jednou za čas (myslím tím třeba 1x za měsíc) tak se opravdu NIC neděje!!!

Nemusíte se tím trápit, dávat si 300 angličáků navíc a ani mít pocit, že teď už na se na vše vykašlete a nemá cenu pokračovat.

Má to cenu! Protože to, jak se ke svému tělu chováme a co mu dáme je to nejdůležitější, co pro sebe můžeme udělat.

Pokud si nevíte rady, jak správně nastavit Váš jídelníček nebo jak se správně stravovat, napište mi 🙂

Jsem tu pro Vás 🙂

Vaše Lůca

Lucie Pažinová
Jsem máma 4 dětí a již více jak 14 let se věnuji trenérství a výživovému poradenství. Pomáhám ženám, hlavně maminkám po porodu, vrátit se do kondice ke své vysněné postavě, a zároveň si vytvořit systém, kde zvládnou děti, práci i zdravý životní styl. Autorka eBooku Jak být Fit máma Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 1. Klára K. napsal:

  Moc dekuji za typy 😍 Jsem neskutečný milovník sladkého a věčně s tím bojuji. Za mě nejlepší typ si vyčistit zuby 🫶🏽

 2. Michaela Černohorská napsal:

  Přesně jak píše Lucka….dříve jsem s tím strašně bojovala, výčitky a tak pořád dokola. Od té doby, co jím vyváženě, tahle “mlsná” se mi přihodí jen výjimečně :).

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Milujete sladké a zároveň se snažíte jíst zdravě nebo zhubnout?

  Mám zde pro vás skvělou inspiraci :)

 • Nejnovější články
 • Potkáme se na Facebooku :)
 • Kategorie