Jak jíst na dovolené a nepřibrat?

Snažíte se o redukci hmotnosti a bojíte se, jak to zvládnete na dovolené?

Nevíte, zda si zapisovat jídlo do kalorických tabulek?

Bojíte se, že Vám zdravé stravování do teď šlo krásně a dovolená Vám to zkazí?

Můj názor je ten, že si nejen dovolenou máte užít. Není tak důležité jak jíte na dovolené, ale jak jíte po celý rok. 🙂
Ale…nic se nemá přehánět!

Nevíte, zda si zapisovat jídlo do kalorických tabulek i na dovolené?

Zde jsou pro Vás rady, podle toho, který ze 3 typů strávníků jste:

Varianta 1

Vím, že si dám občas zmrzlinu, občas víno, ale jinak se budu snažit jíst zdravě, protože mi zdravá strava vyhovuje…

Má rada je:

V takovém případě rozhodně kalorické tabulky nepotřebujete. 🙂

Varianta 2

 Vím, že si dám zmrzlinu, ale pak si to budu děsně vyčítat, protože z toho jednoho kopečku na 100% přiberu 10kg. Nejdřív na sebe budu naštvaná, proto si dám k večeři jen nastrouhané zelí, abych svůj žal následně zapila 10 Aperoly. Vidíte se v tom?

Má rada je:
Joooo tak tady bych si vše psala do kalorických tabulek, množství jídla i kopeček zmrzliny si tam napsala odhadem a následně se držela toho co mám nastavené v tabulkách, Večer si klidně dejte i ten Aperol, ale střídmě. Někdy Vás ty tabulky uklidní a zjistíte, že se i s tím kopečkem či vínkem do svého příjmu vejdete.
A váhu brát nemusíte, vždyť to celkem dobře odhadnete.

Varianta 3

Vím, že si dám zmrzlinu, pizzu, víno a vše, co jsem si celou tu dobu, co se snažím hubnout odepírala, protože přeci dovolená se má užívat a né se stresovat.

Má rada je:

Tak tady kalorické tabulky nepište, dovolenou si užijte. Když to půjde přidejte alespoň plavání a procházky. A až se vrátíte, tak zase začnete, ale pozor na neustálé začátky, propady a také časté zklamání, že jste zase přibrali.

Zdravý životní styl není jen o hubnutí, ale také o udržení hmotnosti a péči o vlastní tělo, do které patří i stravování. Někdy pomůže to, že Vás někdo vede za ruku a ukáže Vám, jak to vše zvládnout i s tím, že si občas to pivo, víno nebo pizzu dáte. Když se budete cítit připravení na změnu, napište mi zde a já Vám ráda pomohu.

Našli jste se v některé z variant? Věřím, že ano 🙂

Když si na dovolené sami vaříme.

Pokud si na dovolené vaříme + chodíme do restaurací, tak je to o hodně lehčí, protože na Vás nevykukuje tolik lákadel. Jezte stejně jako doma, v restauraci vybírejte klasiku maso nebo ideálně rybu + přílohu a salát. No a to, že si dáte občas zmrzlinu zkuste vyrovnat tím, že budete plavat, chodit nebo se jinak hýbat.

Když máme All inclusive.

To je většinou největší strašák, protože nabídka jídel je tak veliká, že se bojíme, že neodoláme.

Ale řeknu Vám velké tajemství. To jídlo nemusíte sníst všechno vy. Najde se spoustu nadšenců, kteří to rádi udělají za Vás :). Samozřejmě si z toho dělám srandu a doufám, že tím nikoho neurazím.

Často nás to nutí ochutnat toto a tamto. Nemyslete si, že to mám jinak…i já občas bojuji s ochutnáváním všeho možného, ale to přecpávání nedoporučuji dělat často.

Snažte se vybírat kvalitní jídlo bez zahuštění a x dalších přísad. All inclusive je skvělý v tom, že můžete ochutnat každý den něco jiného, střídat druhy masa nebo u moře vyzkoušet různé ryby a přílohy, máte přísun zeleniny i ovoce a většinou i kvalitních jogurtů.. Tak vybírejte a ochutnávejte, jen to množství hlídejte. A velký pozor na pití slazených limonád a koktejlů, v těch se skrývá nejvíce kalorií.

Já sama cestování miluji, řeším tedy tuto situaci celkem často.

A aby toho nebylo málo, kromě toho, že se chci stravovat zdravě, mám ještě celiakii (nesnášenlivost lepku) a intoleranci laktózy.

Pro někoho to zní děsivě a říká si, co vlastně jím, ale vždy vyberu tak, že se najím opravdu dobře. Většinou si chystám i svačiny do letadla, úplně stejně jako je chystám dětem. Tak máme každý v batůžku nachystané vše na co bychom mohli dostat chuť.

Tím, že hodně cestuji, tak vím, že lze nakoupit i jinde kvalitní jogurty, tvaroh, zeleninu, ovoce, šunku a další zdravé potraviny. Nebo si s sebou kupuji proteinové tyčinky, proteinovou kávu nebo puding v sáčku, které si mohu dát v době, kdy není z čeho vybrat.
Možná to zní zvláštně, ale já to tak dělám….jako si beru kartáček na zuby, tak si vždy přibalím tyčinky, kdyby je v destinaci kam jedu neměli…

Pokud máte chuť vyrazit na aktivní dovolenou se mnou, podívejte se na mé zájezdy. Pořádám zájezdy s dětmi i bez nich, u moře, na horách i kdekoliv v České republice. Vždy si užijeme relax, jídlo, ale i cvičení či turistiku. O pohyb je tedy postaráno 🙂

Užijte si krásné léto 🌞

Lucie Pažinová
Jsem máma 4 dětí a již více jak 14 let se věnuji trenérství a výživovému poradenství. Pomáhám ženám, hlavně maminkám po porodu, vrátit se do kondice ke své vysněné postavě, a zároveň si vytvořit systém, kde zvládnou děti, práci i zdravý životní styl. Autorka eBooku Jak být Fit máma Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  1. Kopřivka napsal:

    Krásně a hlavně selským rozumem napsané 👌😇

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Milujete sladké a zároveň se snažíte jíst zdravě nebo zhubnout?

    Mám zde pro vás skvělou inspiraci :)

  • Nejnovější články
  • Potkáme se na Facebooku :)
  • Kategorie